پرش به محتوای اصلی

اخبار

راه اندازی 5 سایت ارتباطی در شهرستان سنقروکلیایی تا پایان سال 1400

راه اندازی 5 سایت ارتباطی در شهرستان سنقروکلیایی تا پایان سال 1400
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه با اشاره به افزایش تقاضا برای توسعه ارتباطات، گفت: با برنامه ریزی این اداره کل و شرکت ایرانسل هم اکنون طراحی برای احداث 5 سایت ارتباطی شروع شده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه، شهریار بهنیا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه در جلسه بررسی وضعیت ارتباطات توسعه روستایی در شهرستان سنقر با حضور سید جواد حسینی کیا نماینده مجلس با اشاره به اینکه ارتباطات به مردم فراتر از خدمت است، گفت: تلاش حوزه ارتباطات این است تا سال 1401 تمام روستاهای سطح استان را به ارتباطات مخابراتی متصل کنیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه افزود: شهرستان سنقروکلیایی 159 روستای بالای 20 خانوار دارد که 100 درصد روستاها دارای تلفن ثابت و 95 درصد دارای تلفن همراه و 80 درصد دارای اینترنت هستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در مناطق روستایی استان، رضایت بالایی از خدمات ایرانسل وجود دارد، گفت: مردم درخواست گسترش این خدمات را دارند که با برنامه ریزی این اداره کل و شرکت ایرانسل هم اکنون طراحی و انجام 5 سایت مخابراتی شروع شده و هدف این است سایت‌ها تا دهه فجر به بهره‌برداری برسند.

بهنیا با اشاره به شرایط کرونا و تقاضای افزایشی برای توسعه ارتباطات، تصریح کرد: در شهرستان سنقر 63 سایت همراه اول داریم که 60 سایت آن تحت پوشش اینترنت نسل سوم و چهارم است و 2 مسیر فیبرنوری احداث شده و مسیر سوم در حال احداث است.

عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، بیان کرد: اپراتور ایرانسل نگاه توسعه‌ای به شهرها و مناطق روستایی دارد و با نهایی شدن هر چه سریعتر پروژه‌های ارتباطی روستایی در دست اجرا، تلاش می‌کنیم با ارتقای دسترسی ساکنان روستاها به خدمات ارتباطی و دیجیتال، زمینه بهبود کیفیت کسب‌وکار و زندگی در این مناطق فراهم شود.

در ادامه، نماینده مردم محترم سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی به همراه مدیرکل ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، مدیرعامل ایرانسل، مدیر شرکت ارتباطات زیرساخت استان، مدیرعامل مخابرات منطقه کرمانشاه و فرماندار شهرستان سنقر و کلیایی به منظور بررسی آخرین وضعیت پروژه‌های توسعۀ ارتباطات روستایی ایرانسل از روستاهای سیردوله و چشمه قط بازدید به عمل آوردند.

۸ دی ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴
تعداد بازدید : ۱۱۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید