پرش به محتوای اصلی

اخبار

شهر هوشمند رویکردی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات شهری

شهر هوشمند رویکردی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات شهری
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه با اشاره به مطلوب بودن زیرساخت‌های ارتباطی در استان و برنامه‌های توسعه‌ای تدوین شده توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بسترهای لازم برای اجرای پروژه‌های هوشمندسازی شهری تا حد زیادی فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه، شهریار بهنیا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه در جلسه بررسی طرح‌های فناورانه و شهر هوشمند، با اشاره به اینکه شهرهایی که بنای آنها بر پایه استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات شکل گرفته است و به دنبال توسعه اصولی و فناورانه هستند، بیان کرد: تمرکز روی نیازهای شهروندان و اولویت داشتن خدمات رسانی به همشهریان و اولویت‌دار بودن پروژه‌ها بر اساس نیاز جامعه از معیارهای مهم اجرایی شدن طرح‌های فناورانه است.

وی در ادامه افزود: زیرساخت‌های ارتباطی در استان در وضعیت مطلوبی قرار دارد و برنامه‌های توسعه‌ای تدوین شده توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات مورد تایید این وزارتخانه قرار گرفته و بسترهای لازم برای اجرای پروژه‌های هوشمندسازی شهری تا حد زیادی فراهم شده است.

بهنیا تصریح کرد: همکاری دانشگاه‌ها با مراکز تحقیق و توسعه شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل و فعال بودن محققان و صاحبان ایده دانشگاهی و فارغ‌التحصیلان می‌توانند در پیشبرد اهداف شهر هوشمند موثر و کارآمد باشند که باعث رشد اقتصادی و اشتغال استان در بخش ICT می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه دانشگاه رازی کرمانشاه 1679 طرح پژوهشی داشته، گفت: تعدادی از این طرح‌ها در حوزه فناوری اطلاعات است که می‌توان از این فرصت استفاده کرد و برخی اپراتورها توانایی دارند تا طرح‌های بالقوه را بالفعل کنند.

در پایان این جلسه در خصوص برگزاری استارت‌آپ و تیم‌های تخصصی در حوزه‌های مرتبط با فناوری اطلاعات و برگزاری نمایشگاه‌های فناورانه در شهر کرمانشاه گفتگو شد که برگزاری این نمایشگاه‌ها و شهر هوشمند می‌تواند آگاهی مردم را نسبت به فناوری‌ها و شکوفایی ایده‌های جدید افزایش دهد.

۲۶ دی ۱۴۰۰ ۰۹:۱۰
تعداد بازدید : ۱۰۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید