اخبار

اولویت اصلی ما حمایت از حقوق مصرف کننده است

اولویت اصلی ما حمایت از حقوق مصرف کننده است
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه با اشاره به بررسی شکایاتهای مردمی، گفت: رعایت حقوق مشترکان و پیگیری مشکلاتشان درخصوص ارتباطات ثابت و اینترنت پرسرعت از اولویت‌ها است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه، شهریار بهنیا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه در جلسه ویدئوکنفرانسی، با اشاره به شکایت‌های مربوط به ارتباطات ثابت و اینترنت پرسرعت، بیان کرد: این شکایات به صورت مورد به مورد بررسی شد و با درنظر گرفتن تمام مستندات مربوط به رعایت حقوق مشترکان هریک از این شکایات را به شرکت‌های خدمات رسان اینترنت پرسرعت مربوطه جهت رفع مشکل واگذار شد.

بهنیا در این جلسه افزود: امروزه اهمیت ارتباطات چند برابر شده و آمارها نشان می‌دهد که مشترکان در این زمینه پیگیری و مطالبات بیشتری دارند و اپراتورها مجبور به رقابت در کیفیت می شوند و وظیفه ما هم بررسی و رفع مشکلات پیش رو در حوزه اینترنت ثابت بخصوص ADSL است.

وی تصریح کرد: به هیچ عنوان مشکل کمبود تجهیزات در شرکت‌ها نباید سبب اختلال در ارائه سرویس‌های ارتباطی و اینترنت ADSL شود.

در پایان هم بصورت ویدئو کنفرانسی هریک از شکایات به اپراتور مربوطه ارجاع شد و پیگیری لازم در جهت رفع آن مشکل انجام شد.

براساس این گزارش، جلسه بررسی شکایات مشترکین ADSL به صورت ویدئوکنفرانسی به ریاست شهریار بهنیا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه و ارتباط ویدیوئی با سیامک نوری مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه غرب و سایر مدیران شرکت‌های FCP تشکیل شد.

۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۳
تعداد بازدید : ۱۰۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید