اخبار

تمامی مدارس شهری استان کرمانشاه به اینترنت پرسرعت متصل شدند

تمامی مدارس شهری استان کرمانشاه به اینترنت پرسرعت متصل شدند
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه از اتصال تمامی مدارس شهری استان کرمانشاه به شبکه اینترنت پرسرعت خبر داد و گفت: اتصال مدارس روستایی به اینترنت هم روند روبه رشدی دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه، شهریار بهنیا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه، بیان کرد: از یک سو پیشرفت حوزه فناوری اطلاعات و دگرگون شدن روش‌های آموزشی متاثر از این حوزه، ضرورت ارتقاء فرهنگ آموزش مجازی در عرصه آموزش کشور به‌عنوان یک امر حیاتی ایجاد کرده و از سوی دیگر فراگیر شدن ویروس کرونا ضرورت این موضوع را چند برابر کرده است.

بهنیا افزود: با توافقات به‌عمل آمده بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با وزارت آموزش و پرورش در راستای اجرای پروژه ملی اتصال مدارس روستایی و دسترسی استان‌ها به سرویس اینترنت، اجرای این پروژه از نیمه دوم سال 1398 شروع شده و مقرر شد تا پایان مرداد امسال به اتمام برسد.

وی تصریح کرد: در این پروژه شرکت مخابرات ایران، اپراتورهای همراه اول و ایرانسل به‌عنوان مجری پروژه و ادارات کل آموزش و پرورش به‌عنوان بهره‌بردار پروژه هستند که امیدواریم تا موعد مقرر شده تمامی مدارس واجد شرایط از طریق پوشش ارتباطات سیار و اینترنت پرسرعت به شبکه اینترنت متصل شوند.

در ادامه مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه گفت: با برگزاری جلسات و پیگیری‌های متعدد تاکنون روند اجرای پروژه در استان کرمانشاه در وضعیت مطلوبی قرار دارد و با پیگیری و تلاش‌های مدیران آموزش و پرورش و مخابرات منطقه کرمانشاه تمامی مدارس شهری به اینترنت پرسرعت متصل بوده و مدارس روستایی هم روند روبه رشدی دارند.

براساس این گزارش، جلسه هماهنگی بین مدیران مخابرات و آموزش و پرورش به‌صورت ویدئوکنفرانسی با حضور شهریار بهنیا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه و مدیران آموزش ‌و پرورش و مخابرات استان و شهرستان‌ها برگزار شد.

۲۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۲
تعداد بازدید : ۵۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید